Radarımızdaki Galeriler

“Sanat Mecmuası” grubunun katkılarıyla

ADAS

Seyrantepe Mah. Çalışkan Sokak No: 33 34418 Seyrantepe

2017’de hayata geçirilen ADAS (Architecture Design Art Space) Seyrantepe’de yer alan bir kültür-sanat mekanı. Bağımsız sergilere ve eğitimlere ev sahipliği yapan ADAS, sanatseverlerin kaynak oluşturarak sosyal paylaşım yapabilecekleri bir alan olmayı hedefliyor. Solo ve karma sergiler, koleksiyoner sergileri, kitap lansmanları, sanat ve sanatçı söyleşileri gibi pek çok sanatsal faaliyete ev sahipliği yapan ADAS’ta atölye çalışmaları ve sanat davetleri de yapılıyor.

Art On İstanbul

Meşrutiyet Cd. Oteller Sk. Hanif Binası No.1A 34430 Tepebaşı – Beyoğlu

Nil ve Oktay Duran tarafından 2011 yılında kurulan Art On Istanbul, yaratıcı düşüncelerin sergilendiği, sanat tartışmalarının yapıldığı ve eğitimlerin yer aldığı disiplinlerarası bir mekan. Direktörlüğünü küratör ve yazar Gökşen Buğra’nın yaptığı ve hem genç Türk sanatçılarının, hem de uluslararası sanatçıların çalışmalarının bulunabileceği galeri, sanat eserlerini izleyicilerle buluşturan bir köprü görevi görüyor.

Burayı da ziyaret edin Monologue Stories

(Kısıklı Caddesi Oymacı Sokak No:2/B 34662 Altunizade Üsküdar)

Akla gelmeyen renkleri kombin yaparak kendini ifade eden Monologue Stories, Daire Sanat’a kısa bir deniz yolculuğu uzaklıkta bulunan Altunizade atölyesinde faaliyet gösteriyor. Marmara Güzel
Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden mezun olan Tuğçe Öztürk, müşterilerine rengarenk, tek renk, noktalı, çizgili, desenli bardaklar ve tabaklar sunuyor. Kısa sürede tükenen Monologue Stories ürünlerine, mağazadan ve internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daire Sanat

Akarsu Cad. Şimşirci Sok. Santral Apt. No. 11/1 Cihangir – Beyoğlu

Kendisini “herkese açık, ticari kaygılardan bağımsız, proje bazlı ve küratöryel odaklı bir platform” olarak tanımlayan Daire Sanat, genç sanatçılara ilk kişisel sergilerini gerçekleştirebilecekleri bir alan sunuyor. 2008 yılından günümüze Gül Ilgaz, Genco Gülan, İsmet Doğan, Mehmet Ali Uysal, Volkan Aslan gibi pek çok sanatçının küratöryel ya da kişisel sergilerine ev sahipliği yapan galerinin programında sergiler, bağımsız projeler ve işbirlikleri, konuşmalar ve etkinlikler yer alıyor.

Galeri Nev İstanbul

İstiklal Caddesi Mısır Apt. No: 163 Kat: 4 Daire: 23 Beyoğlu

1987’den beri Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından sanatçıları temsil eden modern sanat galerisi Galeri Nev, Canan Tolon, Hale Tenger, İnci Eviner, Murat Morova, Tayfun Erdoğmuş, Alev Ebuzziya ve Ali Kazma gibi birçok modern sanatçının önünü açtı. Türkiye’nin en eski galerisi olan Galeri Nev, Erol Akyavaş ve Nejad Devrim gibi isimler adına sergiler de düzenledi. Aynı zamanda Türkiye’nin önemli sanat yayıncılarından biri olan Galeri Nev, yükselmekte olan genç sanatçıları da destekliyor.

Galeri X-Ist

Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Mumhane Cd. No:50, K:2 34425 Beyoğlu

2004 yılında kurulan Galeri x-ist, genç çağdaş sanatçıları kariyerleri boyunca destekleyerek onlara mentorluk yapmayı hedefleyen bir sanat galerisi. 2013 yılından bu yana uluslararası sanatçıları da temsil eden galeri, Ali Bilge Akkaya, Ansen, Hüseyin Arıcı, Seda Hepsev gibi sanatçıların çalışmalarına ev sahipliği yapmakta.

Galerist

Meşrutiyet Caddesi No: 67/1 Asmalımescit Mahallesi Tepebaşı – Beyoğlu

2001 yılında kurulan Galerist, Türkiye’deki sanatçıları hem ülke içinde hem de uluslararası alanda temsil eden bir galeri. Galerist, İstanbul’da devam eden sergi programının yanı sıra dünyanın önde gelen sanat etkinliklerinde de yer alıyor. Bünyesinde kurulan kültür sanat dergisi ArtUnlimited ile 2006 yılından beri Türkiye’deki sanat ortamını destekleyen Galerist, Ayça Telgeren, Burcu Yağcıoğlu, Elif Uras gibi pek çok sanatçının çalışmalarına ev sahipliği yapmakta.

Leica Gallery

Merkez Mah. Birahane Sk. No: 1/C 34384 Şişli

Leica Camera Türkiye’nin fotoğraf sanatını tanıtmak için Yapı Kredi bomontiada’da kurduğu Leica Gallery, hem uluslararası platformlarda yer edinmiş sanatçıların, hem de genç sanatçıların sergilerine ev sahipliği yapıyor. Bruno Barbey “My Morocco”, “Horst: Moda & Portreler”, “Werner Bischof: 1936-1954” gibi pek çok sergiye ev sahipliği yapan Leica Gallery, programıyla fotoğraf sanatını bölgede daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.

Mixer

Mumhane Caddesi No:46-50 Kat: -1 Karaköy – Beyoğlu

Türkiye’deki genç sanatçıları, hem ülke içinde hem de uluslararası alanda desteklemeyi amaç edinen Mixer, Karaköy’deki mekanının programında sergilere, eğitim programlarına ve sanat atölyelerine yer veriyor. Hamit Hamutçu tarafından 2012 yılında açılan galeri, “Yürüme Mesafesi”, “Dört Mevsimlik Mayıs”, “Yeşil Küf” gibi sergilere ev sahipliği yaptı.

Öktem Aykut

Aybastı Sokak 3 34430 Şişhane

2014’te Doğa Öktem ve Tankut Aykut tarafından kurulan çağdaş sanat galerisi Öktem Aykut, Francesco Albano, Can Altay, Koray Ariş, Bora Başkan, Benji Boyadgian gibi pek çok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapmakta.

Pg Art Gallery

Çukurcuma Cad. No. 40/1, Firüzağa – Beyoğlu

1993 yılında Pırıl Güleşçi Arıkonmaz tarafından kurulan çağdaş sanat galerisi Pg Art Gallery, Türkiye’deki tanınmış sanatçıların yanı sıra yükselmekte olan genç sanatçıların da işlerinin sergilendiği bir mekan. Programında sergilerin yanı sıra fuarlara ve projelere de yer veren Pg Art Gallery, geçtiğimiz dönemde “powoq”, “Kaybedilmiş”, “Quiet Afternoon” gibi pek çok sergiye ev sahipliği yaptı.

Pi Artworks

Mumhane Caddesi No:48-50/3 34425 Karaköy

1998 yılında kurulan Pi Artworks, 2013 yılında sınırlarını genişleterek ana merkezini Londra’ya taşıdı. İstanbul’da kuruluşlar, sanat festivalleri ve bienallerle ortak çalışmalarını devam ettiren Pi Artworks, geçtiğimiz dönemde Nejat Satı, Gülay Semercioğlu, Mehmet Ali Uysal gibi sanatçıların çalışmalarına ev sahipliği yaptı.

PİLOT Galeri

Sıraselviler Caddesi. No:83/2 Beyoğlu

Amacını “yaratıcı çalışmaları desteklemek, galeri tanımının sınırlarını genişletmek ve inter-disipliner bir platform olmak” olarak belirleyen PİLOT Galeri, Türkiye ve yurtdışından sanatçıların çalışmalarını izleyiciyle buluşturuyor. PİLOT Galeri, geçtiğimiz dönemde “Düz Dünya / W Axis”, “Beau Ideal”, “Tepede Bir Ev” ve “Berlin Üzerindeki Gökyüzü” gibi sergilere ev sahipliği yaptı.