Przygotowaliśmy dla Was przewodnik, dzięki któremu traficie tam, gdzie jadają i dokąd zabierają swoich gości mieszkańcy Krakowa. Zaprowadzimy Was do miejsc, których właściciele kochają karmić innych. Do maleńkich restauracji, do lokali ukrytych w parkach, do pięknych ogrodów schowanych pomiędzy budynkami. Napoimy Was świetną kawą, poczęstujemy ciastkiem, oprowadzimy po alejkach Starego Kleparza, zjemy razem pierogi w barze mlecznym i wykwintne danie w zabytkowej kamienicy, a wieczorem zabierzemy Was na wino i wypijemy z Wami niejeden wyśmienity koktajl, oglądając przy tym burleskę. Jednym słowem: możecie spędzić z nami cały dzień!

My, czyli mieszkańcy Krakowa, kochamy jeść, udzielamy się w lokalnych społecznościach, a nawet stworzyliśmy na Facebooku grupy, za pomocą których m.in. informujemy o nadchodzących festiwalach kulinarnych i podpowiadamy, gdzie zamówić tort urodzinowy. Należą do nich: Krakowskie Wieści Spożywcze, Krakowscy Foodies / Jedlingi w Krakowie, Krakowska Kooperatywa Kawowa oraz Weganie i wegetarianie Kraków. Każda z grup liczy kilka tysięcy osób i jest skarbnicą wiedzy o smakach miasta. Waszymi przewodnikami będą liderzy tych społeczności, których zapytaliśmy o ulubione miejsca.

Chodźcież więc z nami na spacer po kulinarnym Krakowie, który ostatnio rozwija się tak szybko, że zwrócił na siebie uwagę Europejskiej Akademii Gastronomicznej. To właśnie z jej inicjatywy miasto otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019. Udowodnimy Wam, że zasłużenie!

Pobierz pełną wersję przewodnika, klikając tu