Av Veganpreik
Stadig flere velger veganske alternativer, enten fordi det er en del av livsstilen eller overbevisningen deres, eller rett og slett fordi det smaker godt. Samuel Rostøl opprettet gruppen Veganpreik i november 2014, og de teller nå over 12000 medlemmer. Samuel har flere gode tips til deg som ønsker å smake deg gjennom Oslos beste veganmat.
Jeg ble selv veganer på grunn av hjelpen jeg fikk i gruppen rett etter oppstarten. Jeg var vegetarianer når jeg opprettet den, og ble veganer to måneder senere. Det er, for min del, det beste med gruppen.

Veganvennlige steder i Oslo
Nordvegani Kristian IV gate 15b.
De serverer utrolig mange ulike retter, og deres veganske mat er veldig god. Menyen endres daglig, så det skal være mulig å spise noe helt nytt hver eneste dag.
Mela Café i Mariboes gate 6
De har en stor vegansk mezah-meny, som er ekstra smakfull. De er også veldig rause på porsjonene. Mela serverer også kjøtt, dersom man er en gjeng hvor noen har lyst på det.
Funky Fresh Foods i Hausmannsgate 16
De har variert, spennende og sunn mat. Stikkord: Økologisk, vegansk og raw!
Veggieshow, Vulkan – vis a vis Mathallen
Veggieshow er et nytt sted med hovedsakelig vegansk meny, og forberedelsene er allerede i gang for å relansere restauranten som 100 % vegansk. Menyen har hjemmelagde pølser, oster og sauser som det absolutt er verdt å få med seg. Loving Hut er også verdt å få med seg. De har to restauranter, en i Fredensborgveien og en på St. Hanshaugen, med ulik meny. Her finner du mange retter med kjøtterstatning; kebab, burgere, pizza og wok, for å nevne noe. Her har de også mulighet for take-away.